mar 5, 2018

Ropoczął się dodatkowy nabór do programu "Senior plus"

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o rozpoczęciu dodatkowego naboru wniosków w ramach programu "Senior plus". Program skierowany jest do samorządów prowadzących albo zamierzających otworzyć domy lub kluby dziennego pobytu dla seniorów.

Na realizację programu "Senior plus" w roku 2018 zaplanowano 80 mln zł. Podczas pierwszego naboru wniosków wykorzystano ponad 50 mln zł, dzięki czemu powstanie 214 nowych placówek, a 224 już istniejące otrzymają wsparcie finansowe na bieżące funkcjonowanie. Od 1 marca 2018 roku samorządy mogą startować do drugiego naboru - na ten cel przeznaczono 25,6 mln zł. Wyniki konkursu mają być znane nie później niż do 20 kwietnia.

Program "Senior Plus" na lata 2015-20 (znany wcześniej jako "Senior-Wigor") jest skierowany do samorządów prowadzących albo zamierzających otworzyć na swoim terenie domy lub kluby dziennego pobytu dla seniorów. Z placówek mogą korzystać osoby powyżej 60. roku życia, które są nieaktywne zawodowo. Seniorzy mogą spędzać czas w ośrodkach od poniedziałku do piątku - przez kilka godzin dziennie. Tam mogą korzystać z pomieszczeń do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. Mają też możliwość zjedzenia ciepłego posiłku.

W ramach programu "Senior plus" jednostki samorządu terytorialnego mogą się ubiegać o środki na jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie lub wyposażenie placówek oraz na zapewnienie ich funkcjonowania. Na utworzenie dziennego domu "Senior plus" można otrzymać 300 tys. zł, a na klub - 150 tys. zł. Placówki już istniejące będą mogły otrzymać do 300 zł na utrzymanie jednego miejsca w dziennym domu lub do 200 zł w klubie.

Źródło: www.rynekseniora.pl


Kwota zebrana: 16 680
Cel: 123 000
Patrnerzy kampanii: ZOL, ZPO, DPS,
pielęgniarska opieka długoterminowa,
samorząd lokalny, inne podmioty
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2019 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności