mar 6, 2018

Rusza infolinia Rzecznika Praw Pacjenta

6 marca 2018 roku przedstawiciele organizacji pozarządowych po raz pierwszy będą pełnić dyżur na infolinii Rzecznika Praw Pacjenta. W ramach projektu "Łączy nas pacjent" specjaliści z organizacji pacjentów będą wraz z ekspertami rzecznika udzielać porad i informacji o określonych chorobach.

- Projekt "Łączy nas pacjent" to nowa i bardzo potrzeba inicjatywa. Naszym kluczowym zadaniem jest wsparcie pacjentów w walce z ich problemami zdrowotnymi, w tym pomoc we właściwej realizacji ich praw. Razem z organizacjami pacjentów będziemy mogli działać skuteczniej - ocenił rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec. - Eksperci będą wspólnie przekazywać informacje zarówno od strony praktycznej, jak i właściwej realizacji praw pacjenta - dodał.

Ogólnopolska bezpłatna infolinia Rzecznika Praw Pacjenta działa pod numerem 800 190 590 (z telefonów stacjonarnych i komórkowych) od poniedziałku do piątku między godziną 8:00 a 20:00. Najbliższe dyżury przedstawicieli organizacji pacjentów można sprawdzić na stronie Biura: www.rpp.gov.pl.

We wtorek dyżur między godziną 12:00 a 14:00 będzie pełniła psychoonkolog Adrianna Sobol z fundacji "OnkoCafe - Razem Lepiej". Udzieli konsultacji z zakresu leczenia onkologicznego oraz wsparcia psychologicznego pacjentom onkologicznym i ich bliskim.

Zaproszenie rzecznika do udziału w projekcie przyjęli: Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" (członek Koalicji), Fundacja Urszuli Jaworskiej, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, fundacja "OnkoCafe - Razem Lepiej", Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS, Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niedoborem Alfa-1 Antytrypsyny w Polsce, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę,  Fundacja Małgosi Braunek BĄDŹ, fundacja STOMAlife oraz Stowarzyszenie Pomocy Psychologicznej "Syntonia".

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


Kwota zebrana: 16 680
Cel: 123 000
Patrnerzy kampanii: ZOL, ZPO, DPS,
pielęgniarska opieka długoterminowa,
samorząd lokalny, inne podmioty
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2019 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności