mar 17, 2018

Rafał Trzaskowski przedstawił pakiet rozwiązań dla seniorów w Warszawie

Budowa wind w warszawskich budynkach, stworzenie Warszawskiego Centrum Geriatrii i powołanie Centrum Usług Społecznych - to niektóre elementy programu dla seniorów, które przedstawił kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Jak mówił, jego program dla Warszawy poświęcony seniorom składa się z czterech elementów.

Pierwszy z nich, pod nazwą "Seniorzy aktywni" zakłada wspieranie miejsc aktywności starszych osób, takich jak uniwersytety trzeciego wieku czy plenerowe siłownie. Polityk zapowiedział tworzenie klubów seniora, a także stworzenie specjalnej strony internetowej dla seniorów, gdzie będą mogli się dowiedzieć o wszystkich usługach przygotowanych dla nich przez miasto.

W części programu poświęconej ochronie zdrowia Trzaskowski zapowiedział programy profilaktyczne, w tym bilans siedemdziesięcio- i osiemdziesięciolatka. - To jest również kwestia opieki długotrwałej. Mamy w Warszawie ośrodki tego typu opieki, choćby na Białołęce, ale jest konieczność budowania kolejnych miejsc. 200 łóżek to jest potrzeba najbardziej paląca - ocenił. Rafał Trzaskowski chciałby też stworzyć Warszawskie Centrum Geriatrii.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo seniorów, polityk chciałby przeprowadzić audyt infrastruktury stolicy, który sprawdzi, czy jest ona dostosowana do potrzeb seniorów, zwłaszcza czy przystanki komunikacji miejskiej znajdują się w bliskiej odległości od szpitali i przychodni.

- Seniorzy zaopiekowani - to hasło czwartej części programu Trzaskowskiego, w której kandydat na prezydenta stolicy proponuje pilotażowy program budowy wind w warszawskich budynkach, na który by przeznaczono - jak mówił - 5 mln zł. W ten sposób polityk chce przeciwdziałać tzw. syndromowi więźniów czwartego piętra.

- Specjalnie zależy mi na powołaniu Centrum Usług Społecznych, gdzie seniorzy będą mogli przyjść, zadzwonić czy skontaktować się internetowo i tam będą zgromadzone wszystkie usługi społeczne, które miasto będzie świadczyć, również dla seniorów - powiedział.

W listopadzie zeszłego roku doszło do porozumienia między PO i Nowoczesną, zgodnie z którym Rafał Trzaskowski jest kandydatem obu partii na prezydenta Warszawy, a polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej - na wiceprezydenta stolicy.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


Kwota zebrana: 16 680
Cel: 123 000
Patrnerzy kampanii: ZOL, ZPO, DPS,
pielęgniarska opieka długoterminowa,
samorząd lokalny, inne podmioty
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2019 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności