kwi 25, 2018

Radom sfinansuje seniorom zakup czujników czadu

Miasto Radom sfinansuje zakup tysiąca czujników czadu, które w pierwszej kolejności trafią do najstarszych, mieszkających samotnie, radomian. To element realizowanego od kilku lat programu "Siła w seniorach".

Miasto ogłosiło konkurs na przeprowadzenie wśród radomskich seniorów kampanii o niebezpieczeństwie związanym z tlenkiem węgla. - Jednym z jej elementów będzie zakup tysiąca czujników czadu, które zostaną rozdane osobom starszym, szczególnie narażonym na zatrucie tlenkiem węgla - powiedział PAP prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Jak dodał, chodzi o seniorów korzystających z piecyka gazowego lub pieca węglowego, które w wyniku nieprawidłowej pracy mogą być przyczyną zatrucia czadem. W pierwszej kolejności trafią one do osób mieszkających samotnie oraz niepełnosprawnych.

Kampania zostanie przeprowadzona w drugiej połowie roku. Jest elementem prowadzonego od kilku lat w Radomiu programu "Siła w seniorach", skierowanego do ludzi po 65. roku życia. W mieście funkcjonuje Radomska Karta Seniora, która upoważnia do korzystania ze zniżek w miejskich placówkach, a także w sklepach i punktach usługowych. Posiadacze karty mogą też za 100 zł kupić roczny bilet autobusowy na wszystkie linie.

W Radomiu działa także Dom "Senior+", Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz kluby seniora. Jeszcze w tym roku ma powstać kolejna placówka - Centrum Aktywności Seniorów. Z myślą o starszych radomianach latem w mieście organizowane są potańcówki na świeżym powietrzu, a zimą - bale karnawałowe. Miasto finansuje szczepienia przeciwko grypie dla osób powyżej 65. roku życia. Seniorzy mogą też korzystać z bezpłatnych zajęć na miejskim basenie.

Źródło: www.rynekseniora.pl


Kwota zebrana: 16 680
Cel: 123 000
Patrnerzy kampanii: ZOL, ZPO, DPS,
pielęgniarska opieka długoterminowa,
samorząd lokalny, inne podmioty
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2019 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności