lut 7, 2019

Lubuskie inwestuje w geriatrię

Prawie 15 mln zł - to wartość umów podpisanych 31 stycznia z jednostkami ochrony zdrowia podległymi samorządowi województwa lubuskiego. Pieniądze trafią na inwestycje w szpitalach w Gorzowie, Zielonej Górze, Międzyrzeczu, Ciborzu i Torzymiu oraz do stacji pogotowia ratunkowego w obu stolicach woj. lubuskiego.

- To są pierwsze umowy na nowe zadania w 2019 r. Największe pieniądze - 6 mln zł trafi do Gorzowa. Natomiast szpital w Zielonej Górze otrzyma 3,4 mln zł. Zwracamy się także w stronę osób starszych i przygotowujemy infrastrukturę pod oddziały geriatrii - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze dofinansowanie zostanie przeznaczone na modernizację budynku onkologii.

Kolejną umowę na dofinansowanie podpisali w piątek przedstawiciele Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu. Za 2 mln zł zostanie tam zmodernizowany budynek z przeznaczeniem na oddział geriatryczny. Po przygotowaniu infrastruktury szpital wystąpi do NFZ o podpisanie kontrakt na tego typu świadczenia medyczne.

- Szpital jest organizacyjnie i kadrowo przygotowany do świadczenia usług zdrowotnych dla osób w podeszłym wieku - zaznaczyła prezes szpitala w Torzymiu Katarzyna Lebiotkowska.

2 mln zł trafią także do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu. Lecznica zmodernizuje za nie pomieszczenia Całodobowego Oddziału Psychiatrycznego do potrzeb oddziału psychiatrii ogólnej. 

Źródło: www.rynekseniora.pl


Kwota zebrana: 48 740
Cel: 123 000
Partnerzy kampanii: ZOL, ZPO, DPS,
pielęgniarska opieka długoterminowa,
samorząd lokalny, inne podmioty
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2019 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności