lut 7, 2019

Klinika "Budzik" dla dorosłych z dofinansowaniem

Dzięki dotacji pozyskanej z Funduszu Sprawiedliwości, zarządzanego przez ministra sprawiedliwości, Ewa Błaszczyk, założycielka Fundacji "Akogo?", pozyskała aż 37 mln złotych na stworzenie Kliniki "Budzik" dla dorosłych. Nowoczesna placówka specjalizująca się w wybudzaniu dorosłych pacjentów przebywających w śpiączce powstanie na terenie Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.

- To dla nas szczególny dzień, który pozwoli nam spokojnie spać, spokojnie planować i budować. Jest ogromna potrzeba powstania takiej placówki dla dorosłych. Wsparcie daje nam spokój w jej tworzeniu. Chcę podziękować wszystkim, którzy dostrzegają wysiłek, żeby to zrobić, bo naprawdę warto. Obserwujemy w Fundacji, że jakaś "niebieska reżyseria" towarzyszy nam przez lata działalności - mówiła Ewa Błaszczyk. Podkreśliła również, że pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać ze świadczeń nowej kliniki w ciągu trzech lat.

Zlokalizowany będzie w budynku o powierzchni około 3 tys. metrów kwadratowych i zostanie kompleksowo wyposażony w sprzęt medyczny, rehabilitacyjny, diagnostyczny i obrazowy. Klinika dysponować będzie urządzeniami do krioterapii, hydroterapii, laseroterapii oraz terapii manualnych, a także specjalnymi łóżkami. Do placówki zostanie również nabyty ultranowoczesny japoński system pionizowania pacjentów i przemieszczania ich po terenie całej placówki za pomocą szyn zamontowanych w suficie. Dzięki temu zaawansowanym zabiegom i kompleksowej terapii będzie poddawanych równocześnie 16 pacjentów.

To nie pierwsza inicjatywa Ewy Błaszczyk skierowana do dorosłych. W 2016 roku dzięki współpracy z prof. dr hab. n.med. Wojciechem Maksymowiczem przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie powstał pierwszy oddział "wybudzeniowy" dla dorosłych. Obecnie na przyjęcie do ośrodka czeka ponad 800 osób, podczas gdy w jednym czasie może w nim się leczyć zaledwie 8 pacjentów.

Źródło: www.politykazdrowotna.com


Kwota zebrana: 48 740
Cel: 123 000
Partnerzy kampanii: ZOL, ZPO, DPS,
pielęgniarska opieka długoterminowa,
samorząd lokalny, inne podmioty
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2019 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności