lut 11, 2019

Z programu "Dostępność Plus" korzystają szpitale i przychodnie

- Ustawę "Dostępność Plus" chcemy przeprowadzić przez Sejm jeszcze przed wakacjami - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński na antenie Polsat News. - Około połowa z czterdziestu działań w ramach tego programu, już została uruchomiona. Korzystają z nich m.in. szpitale, przychodnie, szkoły podstawowe i szkoły wyższe - dodał. Szef resortu rozwoju podkreślił, że pierwsze efekty programu już są widoczne.

- Otrzymaliśmy 500 uwag do ustawy od różnych instytucji, nie mówiąc o uwagach od innych resortów, w większości to uwagi merytoryczne dotyczące np. definicji osób niepełnosprawnych - powiedział Jerzy Kwieciński. Przypomniał, że rozwiązania adresowane są nie tylko do osób niepełnosprawnych, którzy stanowią 12 proc. polskiego społeczeństwa, ale też do osób starszych, których jest już 16 proc.

Z informacji dodanych na stronie internetowej ministerstwa inwestycji i rozwoju wynika, że "rządowy program +Dostępność Plus+ ma zapewnić swobodny dostęp do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach. Koncentruje się na dostosowaniu przestrzeni publicznej, architektury, transportu i produktów do wymagań wszystkich obywateli, w szczególności osób z niepełnosprawnościami, osób starszych a także kobiet w ciąży i rodziców z małymi dziećmi. Celem programu jest większy komfort życia poprzez łatwiejszy dostęp do przestrzeni publicznej, do usług publicznych, do rynku pracy". 

Źródło: www.rynekzdrowia.pl 


Kwota zebrana: 48 740
Cel: 123 000
Partnerzy kampanii: ZOL, ZPO, DPS,
pielęgniarska opieka długoterminowa,
samorząd lokalny, inne podmioty
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2019 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności