mar 12, 2019

Łódzkie Senioralia już w maju

Przez prawie dwa tygodnie maja seniorzy z Łodzi będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, edukacyjnych, sportowo-rekreacyjnych i zdrowotnych w ramach 6. edycji Senioraliów. W ubiegłorocznych imprezach uczestniczyło ponad 100 tys. mieszkańców.

O terminie i przygotowaniach do tegorocznego cyklu przedsięwzięć związanych z edukacją, zdrowiem, kulturą, aktywnością fizyczną i szeroko pojętym rozwojem osób starszych poinformował wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek. Jak ogłosił, w tym roku impreza, której celem jest zachęcenie osób 60 plus do aktywnego stylu życia odbędzie się w dniach 12-24 maja.

- Zaczynamy odliczanie do kolejnych Łódzkich Senioraliów. Z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością. W zeszłym roku w blisko 700 wydarzeniach uczestniczyło 100 tys. osób, a obecna edycja ma być jeszcze bardziej atrakcyjna i ciekawa. To wielkie święto naszych seniorów, którzy stanowią niemal jedną trzecią populacji naszego miasta - zapowiedział Adam Wieczorek podczas konferencji prasowej.

Cykl imprez tradycyjnie rozpocznie koncert z udziałem gwiazd w pasażu Schillera, a zakończy je gala finałowa "Drzewo pokoleń". 

W czasie trwania Senioraliów wszyscy posiadacze Miejskiej Karty Seniora będą mogli bezpłatnie podróżować środkami komunikacji miejskiej. Przed imprezą dostępny będzie informator z pełnym programem wydarzeń przygotowanych w ramach łódzkiego święta seniorów. 

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


Kwota zebrana: 21 680
Cel: 123 000
Partnerzy kampanii: ZOL, ZPO, DPS,
pielęgniarska opieka długoterminowa,
samorząd lokalny, inne podmioty
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2019 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności