maj 17, 2019

Pielęgniarki będą się kształcić w nowym Centrum Symulacji Medycznej w Suwałkach

Przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach powstało Centrum Symulacji Medycznej, które będzie miejscem nauki i praktyki studentów pielęgniarstwa tej uczelni. Jest to kilka wydzielonych sal w uczelni, takich samych jak w tradycyjnym szpitalu. W każdej sali są łóżka szpitalne, a na nich leżą fantomy, które symulują choroby. W salach jest też sprzęt medyczny, taki sam jak w placówkach szpitalnych. 

Zajęcia studentów, czyli symulowane zdarzenia, będą nagrywane i szczegółowo omawiane przez wykładowców. Praca na fantomach, które oddychają, kaszlą czy mrugają oczami, ma odwzorowywać realne sytuacje medyczne, które zdarzają się w codziennym życiu.

- Centrum Symulacji Medycznej to wyjątkowe miejsce w uczelni, które pozwala nam kształcić pielęgniarki na najwyższym poziomie. Bez takiego centrum nie można już dzisiaj kształcić pielęgniarek. Studenci muszą część zajęć wykonywać na symulatorach - powiedział rzecznik prasowy PWSZ Dawid Harasim.

Centrum kosztowało 2,5 mln zł. Zostało sfinansowane w ramach Programu operacyjnego "Wiedza. Edukacja. Rozwój", realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Pieniądze na ten cel pochodzą z funduszy unijnych. Uczelnia ze swoich środków przystosowała pomieszczenia na ten cel.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


Kwota zebrana: 64 115
Cel: 123 000
Partnerzy kampanii: ZOL, ZPO, DPS,
pielęgniarska opieka długoterminowa,
samorząd lokalny, inne podmioty
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2019 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności