lip 15, 2019

67 proc. Polaków boi się zestarzeć

Aż 67 proc. Polaków boi się zestarzeć - wynika z międzynarodowego raportu "The Future of Your Health 2019" przygotowanego na zlecenie firmy STADA, którego wyniki publikuje "Rynek Zdrowia". 

Jak pokazują wynika badania dla większości Polaków, okres senioralny kojarzy się z lękiem. Obawiamy się utraty pamięci, niedołężności, demencji, a przede wszystkim uzależnienia od pomocy drugiej osoby w najprostszych codziennych czynnościach. 

Jak wynika z wyników badania udostępnionego mediom przez STADA, pomimo tak silnego lęku przed starzeniem, który powinien motywować nas do działania, tylko 40 proc. respondentów regularnie wykonuje prewencyjne badania przesiewowe, tj. badanie piersi, gastroskopia, czy badanie prostaty. Z ankiet wynika, że to głównie kobiety w wieku 50+ systematycznie dbają o siebie i wierzą w znaczenie badań screeningowych. Mężczyźni i osoby młodsze wykonują badania przesiewowe dopiero wtedy, kiedy źle się czują (36 proc. respondentów).

Polacy są jednak gotowi na nowe technologie medyczne. Ponad połowa z nas (57 proc.) byłaby skłonna poddać się operacji chirurgicznej z użyciem robota, przez co plasujemy się w czołówce europejskich państw, których pacjenci są chętni na obecność takich sprzętów na salach zabiegowych - wynika z danych przekazanych mediom przez STADA.

Ponadto 58 proc. respondentów mogłoby konsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym za pomocą kamery internetowej, a 48 proc rodaków jest gotowych na wszycie pod skórę specjalnego biosensora, monitorującego na stałe stan zdrowia pacjenta.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


konferencja
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2019 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności