wrz 11, 2019

Powstanie Centrum Zdrowia 75+?

Jak informuje "Rynek Zdrowia" być może już na początku 2020 roku pojawi się projekt ustawy w sprawie Centrum Zdrowia 75 plus. Jak zapowiadają eksperci, ma to być kompleksowy plan przeorganizowania opieki nad osobami starszymi poprzez zbudowanie sieci oddziałów geriatrycznych i ok. 300 centrów 75 plus.

Koncepcja Centrum Zdrowia 75 plus opracowana przez zespół ekspertów Narodowej Rady Rozwoju działającej przy prezydencie RP, została zaprezentowana na konferencji "Centrum zdrowia 75 plus. Zdążyć przed demograficznym tsunami", którą 10 września 2019 roku zorganizowano w Warszawie.

Jak czytamy na stronie Rynku Zdrowia: "- System Centrów Zdrowia 75 plus składa się z dwóch filarów. Pierwszy filar to sieć oddziałów geriatrycznych - jeden oddział na 300-350 tys. mieszkańców. Drugi to sieć Centrów Zdrowia 75 plus prowadzących opiekę ambulatoryjną, dzienną i domową oraz koordynację opieki - jedno centrum na 100-120 tys. mieszkańców. Po ukończeniu 75 r.ż. założyliśmy bilans i wstępną ocenę geriatryczną ze strony lekarza rodzinnego - wskazał dr Marek Balicki z sekcji ochrona zdrowia Narodowej Rady Rozwoju."

Więcej informacji: www.rynekzdrowia.pl


konferencja
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności