paź 3, 2019

Powołano pełnomocnika zarządu woj. podlaskiego ds. osób z niepełnosprawnościami

Dr nauk prawnych Anna Drabarz z Uniwersytetu w Białymstoku została pełnomocnikiem zarządu województwa podlaskiego ds. osób z niepełnosprawnościami. Pełnomocnik, ma opiniować w imieniu samorządu województwa tematyczne akty prawne, ale też monitorować prawo, proponować własne rozwiązania tam, gdzie widoczne są różne luki.

- To jest wbrew pozorom bardzo ważna i odpowiedzialna funkcja, jeśli chodzi o zadania administracji publicznej - mówił o powołanym pełnomocniku marszałek województwa Artur Kosicki. Dodał, że władzom województwa bardzo zależy na przenoszeniu do praktyki najlepszych standardów. Mówił, że chciałby, aby pełnomocnik mógł się także zająć takimi kwestiami, jak dostosowanie urzędu marszałkowskiego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ale też w ogóle, by były szerzej poruszane problemy tego środowiska w różnych gremiach.

Anna Drabarz powiedziała, że powołanie pełnomocnika przez zarząd województwa to znak, że władza dostrzega i zauważa tematykę niepełnosprawności.

- Jest brana pod uwagę w momencie, kiedy tworzy się polityki publiczne - mówiła. Jak zaznaczyła, w Polsce nie ma wielu pełnomocników ds. osób z niepełnosprawnościami, ale ta problematyka będzie obecna we wszystkich sferach życia.

Anna Drabarz będzie swoją funkcję pełnić społecznie.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności