paź 2, 2019

Raport CBOS: seniorzy potrzebują pomocy przy załatwianiu spraw u lekarza

Z deklaracji osób starszych nieradzących sobie z codziennymi aktywnościami wynika, że najczęściej potrzebne jest im wsparcie finansowe, ale w dalszej kolejności jest również pomoc w załatwianiu spraw u lekarza, a także pielęgnacja w chorobie - wynika z najnowszego badania CBOS.

Jak wynika z badania CBOS, blisko połowa badanych (46 proc.) zna osobiście kogoś starszego, kto ma problemy z wykonywaniem samodzielnie niektórych codziennych czynności, a 6 proc. respondentów zadeklarowało, że sami znajdują się w takiej sytuacji.

Z deklaracji osób starszych nieradzących sobie z codziennymi aktywnościami wynika, że najczęściej potrzebne jest im wsparcie finansowe, w dalszej zaś kolejności pomoc w prowadzeniu gospodarstwa domowego, załatwianiu różnych spraw oraz polegająca na udzielaniu porad.

Na pytanie jaka pomoc jest Panu(i) potrzebna, 59 proc. wskazań dotyczyło pomocy w załatwieniu spraw u lekarza, w urzędzie, banku itp.

Osoby starsze potrzebują ponadto pomocy w formie udzielania im porad w ważnych sprawach (57 proc.), dotrzymywania towarzystwa (45 proc.), pielęgnacji w chorobie (40 proc.), pomocy w czynnościach związanych z higieną osobistą (17 proc.).

Źródło: www.politykazdrowotna.com


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności