maj 14, 2020

Eksperci o społecznym uzupełnieniu tarczy antykryzysowej

Zachęcamy do lektury ekspertyzy "Społeczne uzupełnienie tarczy antykryzysowej", której współautorem jest jeden ze autorów raportu "Opieka długoterminowa w Polsce dzisiaj i jutro" dr Rafał Bakalarczyk z Uniwersytetu Warszawskiego.

W opracowaniu dr Rafał Bakalarczyk pisze m.in. "Koronawirus i walka z nim obnażyły wiele systemowych problemów rodzimego modelu opieki długoterminowej oraz wsparcia seniorów, zarówno tych sprawnych i względnie sprawnych, jak i przede wszystkim tych wymagających pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Pandemia w szczególności dotknęła osoby przebywające na co dzień w całodobowych placówkach. Jednak również osoby przebywające w warunkach domowych mogą być nieraz w bardzo trudnej sytuacji.

Skala obecnych problemów w znacznej mierze wynika z nałożenia się wcześniejszych systemowych błędów i zaniedbań oraz problemów i zagrożeń związanych z bieżącą sytuacją. Dlatego też wydaje się, że należy szukać zarówno działań potrzebnych tu i teraz oraz przez najbliższy okres trwania walki z COVID-19, jak i rozwiązań długofalowych, które będą potrzebne na czas nowej "normalności", a może i na wypadek nawrotu zagrożenia epidemicznego."

W ekspertyzie znajdziemy rekomendacje dotyczące osób starszych, jak i rekomendacje dotyczące opiekunów osób zależnych. Z treścią całej ekspertyzy można zapoznać się tutaj.


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności