maj 18, 2020

Zbiórki na rzecz opiekunów i pensjonariuszy poznańskich DPS

Pracownicy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prowadzą zbiórkę jednorazowych maseczek, rękawiczek czy świeżych owoców dla pensjonariuszy i opiekunów poznańskich domów pomocy społecznej. Trwa również zbiórka pieniężna.

Jak informuje rzecznik prasowy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) Małgorzata Rybczyńska, że zbiórki rzeczowe i pieniężne na rzecz poznańskich domów pomocy społecznej zorganizowały osoby zaangażowane w akcje pomocowe Widzialna Ręka UAM i Widzialna Ręka Poznań, a także fundacje Jeden Uniwersytet i PETRA Senior.

- Zbierane są przede wszystkim jednorazowe maseczki i rękawiczki, ponadto mydła w płynie oraz świeże owoce. Najczęściej kilka razy w tygodniu paczki trafiają do konkretnego DPS-u. Zawierają one także środki i preparaty do dezynfekcji, chusteczki nawilżające, szampony, kremy do rąk, mydła, ręczniki papierowe, maseczki i rękawiczki jednorazowe czy pieluchomajtki oraz świeże owoce, miód, zgrzewki wody, wafle i ciastka - mówi. - Organizatorzy planują wesprzeć każdy z DPS-ów, który przesłał listę swoich potrzeb oraz wyraził chęć, aby uwzględnić go w akcji. Zbiórka rzeczowa zakończy się 7 czerwca - dodaje.

Chętni do wsparcia akcji mogą przynosić żywność oraz środki higieniczne do siedziby Fundacji PETRA Senior przy ul. Krasińskiego 4 w Poznaniu. Dary będą przyjmowane od poniedziałku do piątku, od godz. 7:00 do 18:00.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności