lip 26, 2020

Lekarze europejscy wzywają Parlament Europejski do interwencji i obrony zdrowia

Stały Komitet Lekarzy Europejskich (CPME), który reprezentuje krajowe stowarzyszenia medyczne w całej Europie, wypowiedział się w sprawie ustaleń podjętych podczas nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej, który odbył się w dniach 17-21 lipca 2020 roku. Prezes CPME prof. dr Frank Ulrich Montgomery skomentował wyniki posiedzenia Rady Europejskiej, w tym ogromne cięcia w budżecie na zdrowie.

W ostatnich miesiącach politycy unijni zdecydowanie opowiadali się za większymi inwestycjami w zdrowie, badania naukowe i przygotowanie się na wypadek pandemii. Komisja Europejska zapowiedziała zainwestowanie 9,4 mld euro w opiekę zdrowotną i personel medyczny, jednak Rada Europejska zdecydowała o obniżeniu funduszu naprawczego przeznaczonego na zdrowie do 7,7 mld euro.

- Ta decyzja odzwierciedla, że pierwszeństwo mają inne względy niż zdrowie ludzi - powiedział prof. Frank Ulrich Montgomery. - Tanio i łatwo jest oklaskiwać tych, którzy z narażeniem życia walczyli z COVID-19. Ale jeśli chodzi o konkretne decyzje, europejscy liderzy wolą przemysł i handel od zdrowia i pacjentów. Lekarze europejscy wzywają Parlament Europejski do interwencji i obrony zdrowia.

CPME prosi organizacje krajowe o kontaktowanie się z posłami do Parlamentu Europejskiego z danego państwa w sprawie poparcia odezwy CPME, a także o publikowanie jej w mediach społecznościowych.

Treść informacji prasowej z odezwą CPME w języku angielskim dostępna jest tutaj.

Źródło: www.cowzdrowiu.pl


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności