lip 27, 2020

Ponad sto osób zakażonych SARS-CoV-2 w Domu Opieki w Grobli

Dom Opieki w Grobli to jedno z ognisk koronawirusa w Małopolsce. Do tej pory testy dały wynik dodatni u 115 ze 165 podopiecznych placówki, którzy przebywali tam w chwili wykrycia zakażenia oraz u ponad 20 osób z personelu. Z powodu koronawirusa w szpitalu zmarły dwie podopieczne ośrodka.

Dr Krystian Dudek reprezentujący placówkę poinformował, że ośrodek współpracuje ze wszystkimi służbami, w tym z sanepidem oraz ze Szpitalem Uniwersyteckim, stosując się do wszystkich wymogów i procedur i radzi sobie dzięki zaangażowaniu własnej kadry, dlatego nie jest konieczna pomoc wolontariuszy.

Ośrodek został podzielony na strefę czystą, w której przebywają osoby z wynikiem ujemnym i izolatorium, gdzie są podopieczni z wynikiem dodatnim. Każda ze stref ma osobne wejście do budynku.

Już w połowie lutego w celu ochrony podopiecznych ośrodek został zamknięty dla odwiedzających,  wprowadzono także procedury rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny, m.in. pomiar temperatury i osobne wejście na teren ośrodka dla personelu. Niestety, mimo to do zakażenia doszło poprzez kontakt z osobą bezobjawową.

Placówka na własny koszt zorganizowała pierwsze badania wymazobusem wszystkich podopiecznych i pracowników.

Władze ośrodka będą wdzięczne za wszelką pomoc i wsparcie i chętnie przyjmą środki ochrony osobistej. 

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2021 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności