sie 7, 2020

W Piasecznie otwarto nowy dom opieki Grupy ORPEA

Rezydencja ANTONINA, nowy dom opieki Grupy ORPEA, to miejsce, stworzone z myślą o osobach, które ze względu na wiek lub stan zdrowia potrzebują całodobowej opieki i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Personel Rezydencji ANTONINA, w skład którego wchodzą lekarze specjaliści, personel pielęgniarsko-opiekuńczy oraz zespół terapeutów, zapewnia kompleksową opiekę medyczną w oparciu o standardy międzynarodowej Grupy ORPEA.

Komfort i bezpieczeństwo

Rezydencja ANTONINA jest zlokalizowana w ścisłym centrum Piaseczna. To miejsce stworzone z myślą o osobach, które ze względu na wiek lub stan zdrowia potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Dysponuje 144 miejscami w pokojach jedno- i dwuosobowych, zaprojektowanych z myślą o osobach niesamodzielnych, gwarantujących wygodę i poczucie bezpieczeństwa. Każdy z pokoi jest wyposażony w najwyższej klasy łóżka medyczne, telewizor oraz łazienkę dostosowaną do potrzeb osób niesamodzielnych. Nowoczesny system komunikacji z personelem gwarantuje szybką reakcję na zgłaszane potrzeby oraz stały nadzór nad pracą zespołu. Na parterze Rezydencji znajduje się biblioteka, salon fryzjerski i gabinet kosmetyczny oraz duża jadalnia. 

Dla kogo?

Dom opieki w Piasecznie świadczy usługi w ramach kontraktu z NFZ oraz na zasadach komercyjnych, zapewniając pomoc i wsparcie osobom:

  • wymagającym całodobowej opieki i rehabilitacji w chorobach neurologicznych (np. po udarze czy urazie mózgu)
  • mającym problem z poruszaniem się (po urazie czy w chorobie układu ruchu)
  • leżącym, z ryzykiem wystąpienia lub wymagającym leczenia odleżyn
  • wymagającym przewlekłej opieki paliatywnej czy będących w stanie wegetatywnym
  • pacjentom po ciężkich incydentach medycznych, wymagających intensywnej opieki (cewnikowanie, tlenoterapia) oraz rehabilitacji
  • pacjentom z tracheostomią oraz z gastrostomią (PEG)

Centrum Alzheimera

W drugiej połowie 2020 roku w Domu opieki ANTONINA zostanie uruchomione pierwsze na Mazowszu Centrum Alzheimera Grupy ORPEA - dla osób z demencją i chorobą Alzheimera, gdzie zostanie wdrożony europejski standard opieki i leczenia pacjentów z chorobami neurodegeneracyjnymi.

Najwyższe standardy

- Przyjęte w Rezydencji ANTONINA standardy leczenia, pielęgnacji i opieki zostały wypracowane przez ponad 30 lat działalności Grupy ORPEA na świecie. Do każdego mieszkańca podchodzimy indywidualnie, przygotowując dedykowany program opieki i terapii, nadzorowany oraz stale modyfikowany przez interdyscyplinarny zespół złożony z lekarzy, pielęgniarek, terapeutów oraz osób odpowiedzialnych za codzienny kontakt z podopiecznym. Nasi terapeuci dbają o komfort życia mieszkańców, poprzez realizację codziennego planu animacji i zajęć terapeutycznych. Organizujemy również wydarzenia kulturalne - koncerty muzyczne, spotkania z poezją, występy oraz uroczystości okolicznościowe. Dbamy
o podtrzymywanie więzi z najbliższymi. Duży podziemny parking oraz liczne przestrzenie wspólne (m.in. jadalnia, biblioteka, ogród, pokój spotkań z rodziną) sprzyjają spędzaniu czasu w towarzystwie innych mieszkańców, przyjaciół, rodziny - mówi Piotr Kozub, dyrektor Rezydencji ANTONINA.

Profesjonalny zespół

Pracownicy Domu opieki ANTONINA to osoby z doświadczeniem w obszarze opieki długoterminowej, stale podnoszący kwalifikacje podczas licznych szkoleń. Mieszkańcy Rezydencji ANTONINA mają zapewnioną opiekę lekarską przez 6 dni w tygodniu. Zespół domu opieki tworzą:

  • lekarze specjaliści: chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, neurologii, psychiatrii i anestezjologii
  • personel pielęgniarsko-opiekuńczy z wieloletnim doświadczeniem w opiece nad osobami starszymi
  • zespół terapeutów: fizjoterapeuci, terapeuci zajęciowi, psycholodzy, logopedzi, animatorzy

Kontakt:

Źródło: Materiały ORPEA Polska


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności