sie 13, 2020

W Słupsku powstanie Centrum Rehabilitacji i Opieki Długoterminowej

W budynkach szpitalnych w Ustce należących do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku powstanie Centrum Rehabilitacji i Opieki Długoterminowej. O 75 zwiększy się liczba łóżek, a placówka będzie dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.

Centrum Rehabilitacji i Opieki Długoterminowej będzie się składało z dwóch części. Zadaniem Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego jest objęcie całodobową pielęgnacją i opieką długoterminową osób przewlekle chorych i niesamodzielnych. Planowana przebudowa pozwoli na rozwinięcie bazy łóżkowej do 55 łóżek łącznie wraz z niezbędnym zapleczem do hospitalizacji i udzielania świadczeń.

Dla Centrum Rehabilitacji Ogólnoustrojowej zakresem przebudowy i wyposażenia objęta zostanie powierzchnia 1083 metrów kwadratowych. W efekcie możliwe będzie rozwinięcie bazy łóżkowej do 47 łóżek łącznie wraz z niezbędnym zapleczem do hospitalizacji i świadczenia zabiegów rehabilitacyjnych

Prace, które mają wkrótce się rozpocząć potrwają niecałe dwa lata. Inwestycja powstanie dzięki uzyskaniu przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku pożyczki z Pomorskiego Funduszu Rozwoju. Szpital otrzyma 14,9 mln zł.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności