lut 25, 2021

W USA spada liczba zakażeń i zgonów na koronawirusa w domach opieki

W Stanach Zjednoczonych, podobnie jak w innych krajach świata, pandemia koronawirusa wyjątkowo mocno dotknęła domy opieki. W około 31 tysiącach tego typu placówek w USA z powodu zakażenia SARS-CoV-2 zmarły ponad 163 tysiące ich mieszkańców i pracowników. To blisko jedna trzecia wszystkich potwierdzonych zgonów na COVID-19 w USA. Od rozpoczęcia szczepień przeciw COVID-19 znacznie spada liczba wykrywanych nowych przypadków zakażeń, jak i zgonów wśród mieszkańców domów opieki.

Od grudnia, gdy w placówkach opieki długoterminowej rozpoczęła się kampania szczepień, gwałtownie spada w nich liczba nowych infekcji SARS-CoV-2 i zgonów na COVID-19 - wynika z analizy "New York Times". Tempo spadków znacznie przewyższa to ogólnokrajowe.

Od końca grudnia 2020 roku do początku lutego liczba wykrywanych dziennie przypadków zakażenia wśród mieszkańców domów opieki spadła o ponad 80 procent. Bilans dziennych zgonów na COVID-19 spadł o ponad 65 procent. Obecnie liczba nowych przypadków w domach opieki jest na najniższym poziomie od maja 2020 roku, gdy rząd federalny zaczął śledzić takie dane.

Poprawę sytuacji eksperci jednoznacznie wiążą ze szczepionkami. W niektórych domach opieki zaszczepiono wszystkich, a w wielu ponad 80 procent mieszkańców. Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) podaje, że około 4,5 mln mieszkańców i pracowników placówek otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a około 2,1 mln zostało w pełni zaszczepionych. 

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2021 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności