cze 2, 2021

Wadliwe maseczki trafiły do domów opieki w Niemczech

Jak informuje "Rynek Zdrowia", niemieckie Ministerstwo Zdrowia rozesłało do domów opieki i innych instytucji wadliwe maseczki FFP2. Przepuszczały połowę cząstek, które powinny były zostać zatrzymane.

"Die Zeit" zlecił przetestowanie maseczek, które trafiły do domów opieki, ośrodków społecznych i instytucji opieki dziennej Związku Robotników-Samarytan w Hesji. Wyniki badań okazały się niepokojące. W trakcie prostego testu z wykorzystaniem soli fizjologicznej maseczki przepuszczały 44 procent cząstek. Normy dla maseczek FFP2 dopuszczają tylko sześcioprocentową przepuszczalność.

Od 10 listopada 2020 roku do 31 stycznia 2021 roku federalny resort zdrowia rozesłał w sumie 96 milionów maseczek FFP2 do domów opieki i innych instytucji. Według danych rządu kosztowało to 5,5 miliona euro.

Od początku pandemii koronawirusa ministerstwo zakupiło miliony maseczek ochronnych, częściowo na podstawie umów zawieranych bezpośrednio, a częściowo w ramach tzw. zamówień open house, w którym gwarantowano dostawcom stałą cenę w wysokości 4,5 euro za maseczkę dostarczoną w wyznaczonym terminie.

Źródło: www.rynkezdrowia.pl


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2021 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności