cze 30, 2021

Komunikat Ministerstwa w sprawie zleceń na wyroby medyczne

Na stronie www.gov.pl został opublikowany komunikat Ministra Zdrowia w sprawie wystawiania, weryfikowania i realizowania zleceń na zaopatrzenie medyczne i zleceń naprawy wystawianych w postaci elektronicznej.

Treść komunikatu:

"Minister Zdrowia uprzejmie informuje, iż zgodnie z art. 28 ust. 2 ustawy z dnia 27 listopada 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii kadr medycznych (Dz. U. poz. 2401) po 30 czerwca 2021 r., zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz zlecenia naprawy mogą być wystawiane, weryfikowane i realizowane na dotychczasowych zasadach.

Ponadto w związku z art. 26 ww. ustawy niniejszym ogłasza się, że podanie do publicznej wiadomości informacji o uruchomieniu funkcjonalności wystawiania i realizacji zlecenia, o którym mowa w art. 38 ust. 4a ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523), nastąpi nie później niż do 31 grudnia 2021 r."

Źródło: www.gov.pl


konferencja
konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2021 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności