wrz 10, 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań - zachęcamy do udziału

Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - trwa on tylko do 30 września 2021 roku. Badanie jest przeprowadzane jedynie raz na 10 lat i obejmuje wszystkie osoby mieszkające w Polsce. Uzyskane wyniki posłużą do planowania i lepszej koncentracji działań instytucji publicznych. Osiągnięte rezultaty są istotne również ze względu na przyszłe działania wspierające osoby przewlekle chore, niepełnosprawne i niesamodzielne, które mieszkają na terytorium Polski.

Jak wziąć udział w badaniu?

Podstawowym sposobem uczestnictwa w badaniu jest wypełnienie formularza na stronie internetowej www.spis.gov.pl. Można to zrobić na komputerze, telefonie lub innym urządzeniu mobilnym. Pytania są dostępne także w języku migowym pod adresem: www.pjm.spis.gov.pl.

Respondenci, którzy nie będą mieli możliwości samodzielnego spisania się poprzez Internet, zostaną spisani w formie wywiadu telefonicznego lub wywiadu bezpośredniego. Istnieje też możliwość zadzwonienia na infolinię spisową 22 279 99 99 i spisania się przez telefon samemu.

Jeśli jest to możliwe, zachęcamy również do skorzystania z punktu spisowego w najbliższym urzędzie gminy/miasta lub poproszenie o pomoc najbliższych.

Więcej informacji o Narodowym Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań znajduje się na stronie: www.spis.gov.pl.


konferencja
konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2021 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności