wrz 22, 2021

Sprzedaż wyrobów medycznych na pokazach

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów proponuje wprowadzenie zakazu sprzedaży wyrobów medycznych na pokazach. Celem ma być ochrona seniorów przez oszustwami.

Przepisy mają dotyczyć zakazu sprzedaży wyrobów medycznych poza sklepem czy też firmą, ale przy fizycznej obecności stron. W praktyce chodzi o pokazy, które są zazwyczaj organizowane w hotelach czy sanatoriach, podczas których proponuje się konsumentom towar po zawyżonej cenie i na dodatek niepewnej jakości. Zakaz ten jednak ma obejmować także innego rodzaju pokazy np. urządzeń kuchennych czy kosmetyków.

Sama edukacja konsumentów i wszelkie działania mające na celu uchronienie ich przed nieuczciwymi praktykami, są jak najbardziej pożądane. Zaproponowane przepisy uderzać będą jednak również w tych producentów, którzy nie proponują wyrobów medycznych.

Ponadto niejednokrotnie sytuacja wymaga, aby wyroby medyczne były sprzedawane poza lokalem przedsiębiorstwa chociażby w przypadku osoby niepełnosprawnej czy niesamodzielnej, dla której wyjście do sklepu jest niemożliwe. Konieczne jest więc zaproponowanie szczegółowych przepisów, które będą brały pod uwagę takie sytuacje.

Cały artykuł: www.rynekzdrowia.pl

 


konferencja
konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2021 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności