lis 14, 2022

Wyniki konkursu na Prezesa AOTMiT

Konkurs na prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, ogłoszony 6 października przez Ministra Zdrowia, wygrał Roman Topór-Mądry. 

Poprzednia kadencja szefa AOTMiT, trwająca od listopada 2017 roku wygasła 8 listopada o północy. Ogłoszony przez resort zdrowia wynik rozstrzygniętego konkursu, wskazuje na to, że Roman Topór-Mądry, nie będzie musiał ustępować ze stanowiska i będzie pełnił funkcję szefa Agencji, przez kolejne 5 lat.

Kim jest Prezes AOTMiT Roman Topór-Mądry?

Roman Topór-Mądry jest specjalistą w zakresie zdrowia publicznego i epidemiologii. Od 2017 roku pełnił funkcję prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Przed objęciem stanowiska szefa AOTMiT był zastępcą dyrektora Instytutu Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.

W przeszłości, Roman Topór-Mądry piastował także funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie zdrowia publicznego w woj. małopolskim. Swoją obecność zaznaczył także w trakcie pracy w licznych zespołach doradczych m.in. Ministerstwa Zdrowia, towarzystw naukowych, samorządów lokalnych, Komisji Europejskiej oraz Banku Światowego.

Źródło: www.politykazdrowotna.com


Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2023 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności