sty 5, 2023

NIPiP interweniuje ws. wyceny w opiece długoterminowej domowej

Mariola Łodzińska, wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, upomina się o wyniki prac nad korektą wyceny świadczeń w pielęgniarskiej opiece długoterminowej realizowanej w warunkach domowych.

W piśmie skierowanym do prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) wiceprezes Mariola Łodzińska przypomniała, że podczas spotkania 9 listopada 2022 roku prezes Roman Topór-Mądry zadeklarował priorytetowe rozpoczęcie prac mających na celu wprowadzenie zmian w sposobie finansowania świadczeń z zakresu pielęgniarskiej opieki długoterminowej realizowanej w warunkach domowych. Dziś, kilkanaście tygodni po tej deklaracji, Mariola Łodzińska prosi o przekazanie informacji, na jakim etapie są prace nad wyceną. Wiceprezes NRPiP przypomina także, że temat był poruszany także na spotkaniu Rady Organizacji Pacjentów działającej przy ministrze zdrowia. Już wówczas samorząd pielęgniarski wskazywał, w jak trudnej sytuacji znajdują się świadczeniodawcy opieki długoterminowej.

Co więcej, coraz więcej pielęgniarek rozwiązuje umowy i odchodzi z sektora opieki długoterminowej domowej. Dlatego, podkreśla Zarząd NIPiP, tak ważna jest korekta wyceny i jak najszybsze zapewnienie świadczeniodawcom lepszego finansowania.

Źródło: www.pulsmedycyny.pl


Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2023 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności