mar 16, 2023

Rozpoczęcie konferencji "PROFILAKTYKA 40+. Jak uniknąć niesamodzielności?"

Prezes Koalicji - Magdalena Osińska-Kurzywilk rozpoczęła dzisiejszą konferencję "PROFILAKTYKA 40+. Jak uniknąć niesamodzielności?". Tym razem konferencja odbywa się w Olsztynie. Jej celem jest zaprezentowanie korzyści zdrowotnych i ekonomicznych wynikających z tworzenia i realizacji programów profilaktyki zdrowotnej. 

Konferencja ma zachęcić podmioty regionalne do samodzielnego tworzenia programów profilaktycznych oraz przekazanie praktycznych wskazówek do przygotowania regionalnych programów profilaktyki zdrowotnej na przykładzie wybranych zagadnień z trzech obszarów chorobowych tj.: uroonkologii, ginekologii onkologicznej oraz diabetologii.

W konferencji biorą udział: 

  • Marcin Kuchciński, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
  • lek. med. Mirona Flisikowska-Wilczek, Warmińsko-Mazurski Oddział Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce
  • prof. dr hab. n. med. Marek Roslan, Kierownik Katedry Urologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
  • Tomasz Jan Prycel, Dyrektor Zarządzający, Koordynator Projektów Samorządowych, Stowarzyszenie Central and Eastern European Society of Technology Assessment in Health Care (CEESTAHC)
  • dr hab. n. med. Tomasz Waśniewski, Ordynator Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie
  • prof. dr hab. n. med. Elżbieta Bandurska-Stankiewicz, Kierownik Kliniki Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
  • Łukasz Salwarowski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia MANKO, Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego

Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w dyskusji. O kolejnych konferencjach z cyklu "PROFILAKTYKA 40+. Jak uniknąć niesamodzielności?" będziemy informować na naszej stronie.


Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas