wrz 5, 2023

W Karpaczu trwa Forum Ekonomiczne. Zdrowie jednym z głównych tematów rozmów

We wtorek (5 września) w Karpaczu rozpoczęło się XXXII Forum Ekonomiczne. Wydarzeniu już po raz kolejny towarzyszy Forum Ochrony Zdrowia, w ramach którego przez trzy dni trwają dyskusje o problemach i wyzwaniach sektora zdrowotnego. Dużo miejsca podczas pierwszego dnia Forum poświęcono problemom związanym ze skutecznością realizacji polityki zdrowia publicznego. W ocenie wiceministra zdrowia Waldemara Kraski podstawą powinna być synergia działania instytucji centralnych, samorządowych i podmiotów prywatnych.

- Realizuje to ustawa o zdrowiu publicznym, która jest kluczowym aktem dla zdrowia publicznego w Polsce. W tym celu przewiduje ona ukierunkowaną aktywność i współpracę administracji rządowej, samorządowej, organizacji pożytku publicznego oraz innych podmiotów w zakresie zdrowia publicznego. Ta wielosektorowa współpraca służy skuteczniejszemu podejmowaniu działań dla zdrowia całego społeczeństwa - wskazał wiceminister zdrowia.

O wyzwaniach związanych z profilaktyką wiceszef resortu zdrowia mówił natomiast podczas debaty "Zdrowie Publiczne - profilaktyka, edukacja zdrowotna longevity".

- Myślenie i mówienie o profilaktyce powinno się zaczynać od najmłodszych lat - podkreślał Waldemar Kraska.

Podobne zdanie wyraził prof. Jarosław Pinkas, dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, który zaznaczył, że profilaktyka powinna być prowadzona już w najmłodszych grupach, ale potrzebna jest w tym przede wszystkim konsekwencja.

Źródło: www.medexpress.pl


Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas