wrz 27, 2023

W Gdańsku otwarto Centrum Opieki Wytchnieniowej. Oferuje darmowe pobyty dla chorych

Centrum Opieki Wytchnieniowej, które otwarto w środę (27 września) w Gdańsku, ma zapewnić czasową opiekę chorym dzieciom i dorosłym. Ich bliskim pozwoli na odpoczynek lub załatwienie codziennych spraw. Budowa nowego kompleksu kosztowała ponad 38 mln złotych.

- Placówka powstała z myślą o odciążeniu rodzin i osób, które na co dzień opiekują się swoimi ciężko chorymi bliskimi w domach i oferuje bezpłatną opiekę nad dziećmi i dorosłymi niesamodzielnymi z powodu choroby lub niepełnosprawności, dając w ten sposób ich rodzinom szansę na odpoczynek, zadbanie o swoje zdrowie lub załatwienie spraw, na które zwykle brakuje im czasu - wyjaśnił kierownik biura prasowego Fundacji Hospicyjnej Paweł Ryta.

Podał, że Centrum Opieki Wytchnieniowej oferuje bezpłatny pobyt dzienny w godz. od 8 do 18 oraz pobyt całodobowy - do 14 dni w roku - z pełnym wyżywieniem. - Dla podopiecznych przewidziano łącznie 24 pokoje 1- i 2- osobowe z łazienkami. Już teraz z centrum mogą skorzystać 44 osoby w ramach opieki całodobowej oraz 20 w ramach opieki dziennej - podkreślił.

Zapewnił, że Centrum Opieki Wytchnieniowej zapewnia podopiecznym profesjonalną opiekę i wsparcie w codziennych czynnościach, zajęcia fizjoterapeutyczne oraz pomoc psychologiczną zarówno dla chorych, jak i ich bliskich, oferuje także grupowe oraz indywidualne zajęcia terapeutyczne z zakresu terapii manualnej, arteterapii i muzykoterapii.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas