paź 15, 2023

Czym w pierwszej kolejności powinien zająć się nowy Minister Zdrowia? Pacjenci zabrali głos

Kolejki do specjalistów, odległe terminy na zabiegi, niedobór personelu, brak miejsc na specjalizacjach czy kwestia oczekiwania na terapie nowotworów - to priorytety, którymi według pacjentów powinien zająć się nowy Minister Zdrowia w pierwszej kolejności po wyborach 2023.

Czym powinien zająć się nowy Minister Zdrowia w pierwszej kolejności po wyborach? Na to pytanie odpowiedzieli sami pacjenci w sondzie, zrealizowanej przez Studio Med, które jest patronem medialnym Forum Rynku Zdrowia. 

Wielu ludzi po prostu czeka za długo i na operacje czy zabiegi i po prostu nie są w stanie tyle czekać, bo albo nie dożywają, albo po prostu choroba tak się rozrasta, że jest dużo cięższa w leczeniu. Powinno się zadbać o terminy, żeby były dogodniejsze dla pacjentów - usłyszano.

Inny z pacjentów wskazał "zwiększenie miejsc na specjalizacje i lepsze dokształcenie lekarzy".

- Na pewno przyspieszenie terapii nowotworowej - to miało być zrobione, ale z tego co wiem, absolutnie nie jest - mówiła jedna z pytanych pacjentek. - I ciężkie choroby dzieci, na które bardzo często są robione zbiórki, bo rodziny nie stać na terapię, na leczenie dziecka - podkreśliła.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas