sty 29, 2024

WOŚP 2024. Ile pieniędzy zebrano? Kwota robi wrażenie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 32. - To był naprawdę niesamowity dzień - powiedział szef WOŚP Jerzy Owsiak. - Graliśmy na całym świecie - dodał. Przed północą poinformowano, że zebrano 175 mln 426 tys. 813 zł. Ostateczną kwotę zbiórki poznamy w marcu.

Zakończył się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Około 23:30 licznik na stronie pokazał kwotę 175 426 813 zł. Jak przekazała fundacja WOŚP, ostateczna kwota zbiórki będzie znana pod koniec marca. Wciąż trwają internetowe licytacje przedmiotów na aukcjach. 

- Graliśmy na całym świecie, graliśmy w całej Polsce, graliśmy na całej przestrzeni, gdzie jest miłość, przyjaźń i muzyka - powiedział Jerzy Owsiak. Szef WOŚP podziękował wszystkim, którzy tworzyli tegoroczny finał.

- To był naprawdę niesamowity dzień. To był naprawdę niezwykły pobyt razem z Wami podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - dodał.

O godz. 20 w niedzielę w całym kraju rozbłysły "Światełka do nieba" - kulminacyjny moment 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Warszawie scena, miasteczko i główne studio WOŚP powstały na błoniach PGE Narodowego i to tam o godz. 20 można było zobaczyć zwieńczające finał widowisko świetlno-muzyczne.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, a tegoroczne hasło brzmi: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w niedzielę również za granicą, m.in. w Belgii, Wielkiej Brytanii, w Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie oraz na krańcach świata - w pobliżu biegunów południowego i północnego.

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tys. urządzeń. Ostatnią zbiórkę - w styczniu 2023 roku - dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu sztabów i sympatyków w 2023 r. zebrano 243 259 387,25 zł.

Fundację WOŚP Jurek Owsiak założył ponad 30 lat temu. Od tej pory regularnie raz w roku - w styczniu - organizuje zbiórkę pieniędzy. Fundacja prowadzi działalność na rzecz ratowania życia chorych osób, w szczególności dzieci, poprawy stanu ich zdrowia, a także promocji zdrowia i profilaktyki.

Źródło: www.wydarzenia.interia.pl


Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas