lut 15, 2024

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta uruchomiło nową platformę informacyjno-edukacyjną dla pacjentów www.nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl

Nawigator Pacjenta ma ułatwić zrozumienie funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej oraz praw pacjenta, poznasz także praktyczne porady dotyczące profilaktyki zdrowotnej.

Strona jest prosta i intuicyjna w obsłudze, dzięki temu szybko znajdziesz potrzebne informacje.

Nawigator Pacjenta to publikacja, która powstała przy współpracy Rzecznika Paw Pacjenta z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej.  Poradnik cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego stworzyliśmy stronę internetową, aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do zawartych w nim informacji.

Do jakiego specjalisty można pójść bez skierowania? Gdzie uzyskać pomoc medyczną w weekend? Co to jest opieka koordynowana? Kim jest opiekun faktyczny? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz na nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl Informacje, które tam znajdziemy, pomogą szybko i efektywnie uzyskać pomoc. Dzięki nim będziemy mogli być pacjentem bardziej świadomym swoich praw i możliwości, jakie daje system ochrony zdrowia, a także swoich obowiązków. Staniemy się tym samym bardziej aktywnym uczestnikiem procesu leczenia.

Nawigator Pacjenta jest podzielony na zakresy tematyczne, które ułatwią szybkie dotarcie bezpośrednio do interesującego  zagadnienia. Jest opracowany w formie pytań i odpowiedzi, które bardzo często pojawiają się w różnych sytuacjach związanych z korzystaniem z systemu opieki zdrowotnej. W prosty i jasny sposób wyjaśnia skomplikowane kwestie. Z łatwością znajdziemy tu  interesujący nas obszar, bądź rozwiązanie problemu, z którym zdarzyło nam się zmierzyć.

Możemy też skorzystać z wyszukiwarki, żeby jeszcze precyzyjniej dotrzeć do poszukiwanej informacji.

Źródło: www.gov.pl


Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas