cze 14, 2024

Kolegium Lekarzy Rodzinnych ma nowego prezesa na kadencję 2026-2030. Został nim dr Michał Sutkowski

Dr Michał Sutkowski został wybrany prezesem Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce na kadencję 2026-2030. Wybór podjęto podczas walnego zgromadzenia delegatów.

O wyborze nowego prezesa poinformowało Kolegium Lekarzy Rodzinnych. Dr Michał Sutkowski będzie pełnił tę funkcję w kadencji 2026-2030. Tak zdecydowano podczas walnego zgromadzenia delegatów KLRwP pierwszego dnia 22. Kongresu Medycyny Rodzinnej.

Michał Sutkowski ukończył Akademię Medyczną w Warszawie 1989 roku. Jest specjalistą chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej. Pracował na Oddziałach  Neonatologii, Pediatrii, Chorób Wewnętrznych Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego i Kliniki WUM do 2012 roku. Natomiast w ramach Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej w miejscu wezwania „Rodzina” od 2010 współpracował  z Akademickim Centrum Medycznym ACM, CM Damian, CM ENEL-MED, CM MML. Jest członkiem Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce od 2001 roku.

Nieprzerwanie od 1989 roku pracuje jako lekarz w Podstawowej Opiece Zdrowotnej, obecnie jako dyrektor NZOZ "Medycyna Rodzinna" s.c. z siedzibą w Osuchowie. Współzałożyciel i ekspert Medycznej Racji Stanu (MRS) od 2016. Prodziekan ds. Rozwoju – Wydział Medyczny Uczelnia Łazarskiego - Warszawa od 2019.

KLRwP powstało w celu opracowania strategii wdrożenia instytucji lekarza rodzinnego do systemu ochrony zdrowia w Polsce. Kolegium aktywnie uczestniczy w procesie przekształceń systemu ochrony zdrowia i szczególnym obszarem zainteresowania jest podstawowa opieka zdrowotna oraz jej zadania oraz miejsce w systemie ochrony zdrowia.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas