gru 16, 2017

Zadaniem Rzecznika Praw Pacjenta rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wymaga zmian

Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, zgłosił uwagi do projektu rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

Zmiany zaproponowane przez Bartłomieja Chmielowca dotyczą m.in. zwiększenia limitu finansowania na refundowane środki absorpcyjne (pieluchomajtki, pieluchy anatomiczne, majtki chłonne, podkłady lub wkłady anatomiczne).

Rzecznik Praw Pacjenta zwrócił również uwagę na kryterium przyznawania worków stomijnych proponując zmianę grupy z "przetoka ślinowa" na "przetoka zewnętrzna", co w jego opinii uwzględni możliwość zabezpieczenia potrzeb pacjentów, zmagających się z problemami w zaopatrzenie przetok trzustkowych, żółciowych, moczowych lub na innych organach.

Dodatkowo w swoim stanowisku wskazał, iż krąg osób uprawnionych do otrzymania zlecenia na sensor/elektrodę do Systemu Ciągłego Monitorowania Glikemii w czasie rzeczywistym (CGM-RT) bezpodstawnie dyskwalifikuje pacjentów, którzy ukończyli 26 rok życia.

Źródło: www.medexpress.pl


Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas