gru 17, 2017

Co dalej z refundacją wyrobów medycznych?

Zdaniem ekspertów tzw. rozwojowy tryb refundacyjny powinien obejmować również producentów wyrobów medycznych. W debacie "Wykorzystanie środków na refundację na rzecz pobudzenia produkcji leków i wyrobów medycznych w Polsce" zorganizowanej przez Fundację Watch Health Care wiceminister Marcin Czech przyznał, że ten obszar rynku medycznego będzie łatwiej stymulować do innowacyjności.

Minister Marcin Czech przyznał, że "w obszarze wyrobów medycznych zastosowanie współczynnika RTR byłoby łatwiejsze i w efekcie pozwalałoby na lepsze stymulowanie innowacyjności". Jego zdaniem wynika to z mniejszej liczby barier istniejących na tym rynku.

Zdaniem dr Krzysztofa Łandy, konsultanta Dentons Business Services, pomysł objęcia wyrobów medycznych współczynnikiem RTR jest wart rozważenia. Jak podkreślił: "Wyroby medyczne charakteryzują się znacznie mniejszym progiem inwestycyjnym i zdecydowanie szybszym zwrotem z inwestycji. Jeżeli Polskę można byłoby traktować jako przedsiębiorcę - to nasza inwestycja w leki ma obecnie małe szanse z uwagi na fakt, że innowacyjne molekuły powstają globalnie i wymagają ogromnych nakładów inwestycyjnych".

Źródło: www.pulsfarmacji.pl


Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas