maj 15, 2019

17 maja obchodzimy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością, 17 maja w każdym oddziale ZUS oraz na terenie Instytutu Transportu Samochodowego (ITS) w Warszawie osoby niepełnosprawne skorzystają z darmowych porad ekspertów ZUS, NFZ, PFRON i ITS.

Eksperci ZUS doradzą, jak uzyskać rentę i jak ją zwiększyć, jakie inne świadczenia należą się osobie niepełnosprawnej. Będzie można także założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych.

Z kolei przedstawiciele PFRON podpowiedzą, jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny oraz jak ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także przekażą wiedzę o Systemie Obsługi Dofinansowań i programie wyrównywania różnic między regionami.

Eksperci NFZ przekażą informacje w zakresie wyjazdów na leczenie uzdrowiskowe, dopłat do niezbędnego zaopatrzenia (np. sprzętu ortopedycznego czy wyrobów medycznych) czy obsługi portalu Terminy Leczenia. Osoby niepełnosprawne będą mogły także dowiedzieć się, czym jest Internetowe Konto Pacjenta i jakie ma funkcje, oraz uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Dokładne informacje dotyczące poszczególnych miast znajdują się na stronie www.zus.pl w zakładkach oddziałów. 

Źródło: www.rynekzdrowia.pl 


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności