maj 15, 2019

Na Podlasiu ruszyła budowa stacjonarnego hospicjum

Na działce o powierzchni 1,3 ha we wsi Makówka, będącej własnością Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza, powstanie Ośrodek Hospicyjno-Opiekuńczo-Edukacyjny, gdzie zmieści się siedziba hospicjum domowego, ale też wypożyczalnia sprzętu dla podopiecznych.

Ośrodek stacjonarny zaplanowany jest na 32 łóżka. Nieuleczalnie chorzy, którzy wymagają całodobowej specjalistycznej opieki, będą przebywać w dwuosobowych salach. W ośrodku będą również sale przeznaczone do spotkań z dziećmi, młodzieżą, studentami, lekarzami.

Inwestycja ma kosztować 15 mln zł. W tej chwili na koncie fundacji jest zabezpieczone 1,5 mln zł. To wystarczy na wylanie fundamentu i części murów. Żeby zamknąć budowę dachem, potrzeba 2,5 do 3 mln zł - pisze Gazeta Wyborcza.

Obecnie prowadzony przez fundację niewielki zespół Hospicjum Domowego pw. Proroka Eliasza w Nowej Woli (dwoje lekarzy, pięć pielęgniarek, troje fizjoterapeutów i psycholog) ma pod opieką prawie 40 pacjentów. Leczenie ponad połowy z nich nie jest refundowane przez NFZ. Społecznicy zbierają więc pieniądze nie tylko na to, by móc zapłacić wykonawcom budowy, ale też na bieżące funkcjonowanie.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl 


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności