sty 9, 2018

Prof. Łukasz Szumowski powołany na stanowisko Ministra Zdrowia

Prof. Łukasz Szumowski, kardiolog, elektrofizjolog i specjalista chorób wewnętrznych w dniu dzisiejszym został powołany na stanowisko Ministra Zdrowia.

Łukasz Szumowski w 1997 roku ukończył studia medyczne, w 1998 roku rozpoczął pracę w Instytucie Kardiologii w Warszawie-Aninie. W 2002 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych, a w 2010 - doktora habilitowanego nauk medycznych. Tytuł profesora otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy w 2016 roku.

Kierował Kliniką Zaburzeń Rytmu Serca w Instytucie Kardiologii w Warszawie, gdzie przez wiele lat był członkiem rady naukowej. Pełnił liczne funkcje w europejskich i polskich towarzystwach naukowych. Był członkiem m.in. European Heart Rhythm Association Training Fellowships Committee, Innovation Committee, a także zarządu Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Należy do Europejskiego i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Współpracował z fundacją Kresy w Potrzebie - Polacy Polakom, zajmującą się pomocą obywatelom polskim pozostawionym poza wschodnimi granicami. Współpracował również z fundacją Serce dla Arytmii promującą wiedzę dla pacjentów i lekarzy w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia arytmii oraz ze Stowarzyszeniem Pacjentów Serce dla Arytmii.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas