cze 10, 2019

Żaglowiec dla osób chorych i niepełnosprawnych

Rusza Projekt "Morze Bez Barier". To pomysł Magdaleny Lesiewicz, prezes Fundacji OnkoRejs - Wybieram Życie oraz Zobaczyć Morze imienia Tomka Opoki.

Jak informują organizatorzy projektu na stronie www.morzebezbarier.pl, na przystosowanej do potrzeb osób wymagających specjalnej uwagi jednostce, chcą organizować rejsy, które pomogą uwierzyć ludziom, że pomimo choroby i niepełnosprawności życie może być piękne.

OnkoRejs to inicjatywa Magdaleny Lesiewicz, która wygrała ze złośliwym rakiem piersi. Pod koniec maja 2015 roku, chcąc udowodnić sobie i światu, że chorzy mogą pokonać przeszkody tak, jak pokonały raka, wypłynęła wraz z dwunastoma innymi kobietami, które chorowały na raka, na rejs do hanzeatyckiego miasta Visby na wyspie Gotlandia w Szwecji.

Do tej pory odbyło się pięć OnkoRejsów na Morzu Bałtyckim, w których popłynęło już ponad 100 osób. Zorganizowano także 3 marsze dookoła Polski, w których wzięło udział ponad 600 osób. 

Z kolei fundacja Zobaczyć Morze imienia Tomka Opoki od lat organizują rejsy pełnomorskie dla osób niewidomych.

Rola rejsów jest nie do przecenienia. Oprócz tego, że pomagają uwierzyć chorym, że nawet z chorobą czy po przechorowaniu raka można żyć pełnią życia, przyczyniają się też do aktywizacji osób, które często są wykluczane przez społeczeństwo w tzw. normalnym życiu. Uczestnicy stanowią część załogi żaglowca i pełnią wachty - wyjaśniają pomysłodawcy.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl 


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności