cze 11, 2019

Kiedy 500 zł dla niepełnosprawnych?

- Najprawdopodobniej od przyszłego roku - mówi wicepremier Jarosław Gowin. Z kolei rzecznik rządu podchodzi do sprawy bardziej optymistycznie i liczy, że dodatek będzie przyznany jeszcze w tym roku.

Skąd ten niespójny przekaz? Kiedy niepełnosprawni i ich opiekunowie doczekają się obiecanego im dodatku?

W ubiegłym tygodniu nowa szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Bożena Borys-Szopa zapewniła, że projekt w sprawie dodatku będzie opracowany do końca czerwca.

- Chcemy robić wszystko, żeby to było jeszcze w tej kadencji. Natomiast bierzmy pod uwagę też okoliczności finansowe związane z dodatkowymi środkami, które miały wpłynąć z tytułu podatku od powierzchni handlowych. Z tych środków finansowych m.in. miało być to finansowane - tak o przyznaniu "500 plus" dla niepełnosprawnych mówi w Radiu ZET rzecznik rządu Piotr Müller. - Mam nadzieję, że w tym roku będzie to możliwe - dodaje. 

Z większym dystansem co do terminu podchodzi wicepremier Jarosław Gowin. Zapytany we wtorek o możliwy termin wprowadzenia dodatku dla niepełnosprawnych, stwierdził, że w jego przekonaniu "wydarzy się to najprawdopodobniej od przyszłego roku". Także podkreślał, że "wszystko zależy od rozwiązań podatkowych".

Źródło: www.politykazdrowotna.com 


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności