gru 5, 2019

Szpital w Wyrzysku będzie rozwijał zakład opiekuńczo-leczniczy

Szpital Powiatowy w Wyrzysku w powiecie pilskim zrezygnował z oddziału chirurgicznego, aby skupić się na rozwoju zakładu opiekuńczo-leczniczego oraz rehabilitacji. Zmiany w strukturze organizacyjnej szpitala wychodzą naprzeciw potrzebom starzejącego się społeczeństwa. 

Proces zmiany profilu Szpitala Powiatowego w Wyrzysku rozpoczął się kilka lat temu. W 2015 roku zapadła decyzja o likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczego, a co za tym idzie także oddziału neonatologicznego. W tym samym czasie placówka zrezygnowała z poradni neurochirurgicznej, a rok później - z poradni onkologicznej. W 2017 roku został utworzony oddział rehabilitacji neurologicznej. Konsekwencją tego podejścia było otwarcie w październiku tego roku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wyrzysku, gdzie trafiają m.in. pacjenci wymagający opieki po hospitalizacji w oddziałach specjalistycznych.

Aby rozwijać działalność związaną z rehabilitacją neurologiczną oraz świadczeniami pielęgnacyjno-opiekuńczymi dyrekcja szpitala w Wyrzysku wraz z organem prowadzącym podjęła decyzję najpierw o ograniczeniu działalności (z 38 do 18 łóżek), a w końcu o rezygnacji z prowadzenia oddziału chirurgicznego. Zostanie on zamknięty 31 grudnia tego roku. 

Całodobowe świadczenia chirurgiczne zostaną zabezpieczone przez znajdujący się w odległości 35 km od Wyrzyska Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica. 

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności