lut 1, 2018

Nowa poradnia dla chorych na stwardnienie rozsiane w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim

1 lutego 2018 roku Szpital Uniwersytecki w Krakowie zainaugurował działalność poradni stwardnienia rozsianego. Wartość modernizacji to prawie 2 mln zł, z których większość pochodziła z dotacji z Ministerstwa Zdrowia.

Chorzy na SM byli już wcześniej leczeni w placówce, jednak dopiero teraz - po raz pierwszy - stworzono dla nich odrębną, specjalistyczną przestrzeń. Nowa poradnia zajmuje całe zachodnie skrzydło budynku przy ul. Botanicznej 3, w którym mieści się również Oddział Kliniczny Neurologii. Składa się z pięciu gabinetów lekarskich, gabinetu diagnostyczno-zabiegowego, sali dziennej aplikacji leków oraz sali rehabilitacji i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych łazienki.

- Pacjenci ze stwardnieniem rozsianym są związani z naszym szpitalem przez wiele lat swojego życia, przychodzą cyklicznie - raz w miesiącu - na leczenie. Nastawiamy się zatem, nie tylko na to, by ratować ich życie, ale również by stworzyć im przyjazne, godne warunki chorowania. Miejsce, w którym czas podczas podawania wlewów spędzą w ciszy, spokoju, poszanowaniu intymności. Według mnie to prawdziwy skok cywilizacyjny - mówiła prof. Agnieszka Słowik, Kierownik Oddziału klinicznego Neurologii. 

Niezwykle istotna jest także współpraca ze specjalistami ze Stanów Zjednoczonych i wspólne dzielenie się doświadczeniami. Jednostka współpracuje ściśle również ze wszystkimi ośrodkami zajmującymi się leczeniem SM z terenu całej Małopolski i opracowuje dla niej wspólnie spójną strategię. 

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas